Něco k počtení-Pravidla blogu

Povídka na téma zdraví

8. dubna 2010 v 19:49 | Nepolapitelné myšlenky GM |  Podle nějaké předlohy
Povídka inpirovaná aktuálním tématem na blogu. Inu, neříkám, že je to nějak moc kvalitní čtivo, krátká inspirace nemusí být vrcholem...
Byli tři ženy, říkejme jim třeba Jana, Kristýna a Eliška. Byly dobré kamarádky, až je jednou zmohla rozepře. Ohledně životního stylu. Jana, povalečka tělem i duší a příznivkyně McDonalda tvrdila, že je to nesmysl. Buď někdo zdravý je, nebo není. Kristýna neměla vyhraněný názor, jistě, tu a tam si zacvičila a snědla salát, ale na pečlivé dodržování jí neužilo. Eliška pilně četla časopisy, které zmiňovaly zdravý životní styl jako hlavní prioritu každé ženy, ostatně Eliška milovala módu. A moderní zdravý životní styl.

Během jejich hádky padlo, že se pokusí zjistit, který životní styl je nejlepší. Eliška si pyšně zapsala do diáře datum fialovou propiskou (která teď byla trendy), kdy se měly sejít a rozhodnout, co je nejlepší. Jana si to nadatlovala do mobilu a Kristýna si to napsala na papírek, který si nalepila neznámo kam, aby mohl rychle zmizet.
První dny se zdály nejkrušnější pro Elišku, musela si zřídit členskou kartu v fitku a vyházet všechno jídlo, které nebylo hodné jejího cíle. Jana snad naopak vyházela ten salát, který v ledničce přebýval delší dobu a Kristýna nic. Stále se držela toho, čím žila dřív a tudíž nebylo moc co měnit.
Čas plynul a každou začínalo něco trápit. Jana se cítila, že tloustne. A bála se návštěvy doktora, kterou si domluvily. Preventivní prohlídka, která měla odhalit cholesterol a podobné věci. Kristýnu to nudilo - musela se udrožovat v dokonalé rovnováze mezi oběma názory a necítila změnu. Teda až na to, že musela jíst průměrná jídla a nikdy ne nic nezdravého nebo zdravého. To se ovšem dalo zvládnout líp než Eliščin stav. Ta pendlovala mezi několika světy - neustálé doplňování zeleniny a ovoce, cvičení a měla toho nad hlavu. Někdy si myslela, že by si nejradši dala čokoládu, bez ohledu na její zdravost. Možná je tučná a nezdravá, ale... Nějaké plusy má, určitě. Podívala se do časopisu, kde byl velký titulek - ŘEKNĚTE ČOKOLÁDĚ NE!!! , z čehož usoudila, že čokoládu ne. Když to píší v módních časopisech, pak je to nutně nezdravé.
Poté, kdy termín vypršel se všechny sešly. Jana byla jednoduše tlustá, Kristýna jako dřív a Eliška vypadala jinak. Ne líp, ne hůř, jinak. Možná, že jí na rukou přibyly svaly a leccos se zlepšilo, nevypadala jako jeden z nejšťastnějších a nejzdravějších lidí. A poté se všechno rozjelo. Jana opravdu výrazně ztloustla, že většinu šatníku musela obměnit a časem jí ty přihlouplé filmy začly lézt krkem, když to bylo po desáté. Kristýna se tvářila šťastně, ikdyž přiznala, že by si nejradši někdy dala něco jiného, než průměrné jídlo. Eliška jak sama přiznala měla dobrý pocit z toho, že žije zdravě, ale potom se začlo ozývat tělo. Bolelo jí tohle, tamto. Navíc časem začla prahnout po čokoládě.
Výsledky netřeba zmiňovat, zkonstatovaly, že střední zlatá cesta je nejlepší.

Tato povídka má i charakter toho, že je známé, že zlatá střední cesta je nejlepší. Protože nám bylo od jedné odbornice na anorexii sděleno, že každý výživový poradce vám řekne, že dodržování té "zdravé stravy a života celkově" je nesmysl. A já tomu věřím, protože přespřílišné dělání sportu ničí tělo, stejně jako válení se u TV.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hannabath&jokšír hannabath&jokšír | Web | 8. dubna 2010 v 20:09 | Reagovat

ahojik
pls hlásni
pro hannabath
http://nnikynka.blog.cz/1004/4-kolo-sonb
dekuju moc  ráda oplatim .
jinak s končim s blogem
plls seženež mi 5 hlásku já pak sezenu tobe j

2 terinkacat terinkacat | 8. dubna 2010 v 20:10 | Reagovat

Tohle je ten nejsuprovější blog, kterej jsem kdy viděla a to myslim vážně. 8-)  8-)  :-D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama