Něco k počtení-Pravidla blogu

Březen 2010

Pohádka o lodi

7. března 2010 v 20:26 | GM |  Nezařaditelné
Pohádka, jejíž vznik se datuje k obyčejné hodiny českého jazyka.

Byla nebyla jedna loď, co přeplula sedmery hory a sedmery řeky. Když tu jednoho večera zastavila v nějaké obyčejné zátoce, myslím že osmořeká se jmenovala, aby si kapitán mohl řádně promyslet, zda se pokusí přeplout osmou řeku. Potom by přece přepluli osmé hory a to už je něco. Posádka se nejdřív zdála dosti značně proti, ale s každou vypitou skleničkou alkoholu byla víc nakloněná myšlence osmou řeku přeplout. Kapitán byl pro hned od začátku, to byl chlap, co chtěl všechno nebo nic, úspěch nebo neúspěch. A protože nikdo osmou řeku nepřeplul, musel to udělat.
Druhé ráno přišel čas na přeplavání oné osmé řeky. Posádka značně vystříznivěla a proto byla opět proti, jenže to by jim kapitán, říkejme mu třeba kapitán Zub, nedal snídani. A tu posádka chtěla. Nedalo se nic dělat, loď vyplula z přístavu, kde byl dav celý smutný, že se nejspíš někdy nevrátí.
Bylo to již pět dní, co loď kapitána Zuba, plula přes osmou řeku. Byli zrovna v oblasti, kde je krásná příroda, proto tam byl vidět trampík za trampíkem. Jenže jednoho večera všichni trampíci byli fuč - oni se svými pokročilými lesními technikami předpovědi počasí vytušili, že bude zle a zůstali doma. Jenže kapitán Zub, kterému posádka předpověděla totéž řekl:" Toho nebude, abych se lekl nějakého dešťíčku". Ještě ten večer se strhla taková bouře, že se loď potopila. Všichni se utopili, protože trampíci přišli až druhý den, kdy bylo hezky. Posádka ze svého neštěstí a kapitán Zub ze svého neúspěchu byli tak mimo, že ani nedokázali opustit náš svět. Stali se z nich duši a dodnes tam straší kolemjdoucí trampíky.
Od té doby nikdo nepřeplouvá osmou řeku (a radši ani osmé hory) a do té oblasti chodí jen stateční trampíci, protože tam straší dodnes. Obyvatelům onoho přístavu došlo velmi rychle co se stalo a uspořádali na počest kapitána Zuba a jeho posádky hodinu ticha.

Ze mě jednou bude pohádkářka. Nejdřív medvídci, teď tohle :)