Něco k počtení-Pravidla blogu

Pomalu,ale jistě

19. března 2009 v 10:23 | Great Mhery |  Nezařaditelné
Hlavní hrdinkou této story je třináctiletá Dita. Chodí do šesté třídy,protože propadala díky svým dysfunkcím.


Dita se vracela do squatu,kde s mámou bydlela. Ačkoli neměli nikdy moc pěněz a žili tak trochu dost pod úrovní,měly se moc rády. Squat si zařidily z věcí co našly,žily tam už třetím rokem. "Ahoj mami!"zakřičela Dita. Nic se neozvalo,jen nějaký hluk z kuchyně. "Mami,ty vaříš?"zeptala se Dita nahlas. Ani tentokrát se nic neozvalo, hluk ustál. Ticho squatu podrýval vítr,který foukal do okenic. Ditě se začly do mysli vkrádat myšlenky,že se něco stalo. Ale zároveň se uklidňovala,že se nic stát nemohlo.


Pomalu začla procházet celý prostor kde bydlely. Nakonec jí zbývala kuchyně. Neměla kuchyň ráda,přišla jí taková temná,až příliš zašpiněná. Vešla a- v koutě byla jenom louže krve a...bezvládné tělo její mámy. "Mami?"zakřičela Dita se slzama v očích. Našla dopis na rozloučenou, kde jí bylo poraděno,ať jde za svým otcem,se kterým nikdy nemluvila. Ale i přesto zavolala policii.


Jediné co řekli,tak fakt,že její máma je mrtvá."Jediné,co to může být je sebevražda," začal policista vykládat vyděšené Ditě, "nikdy jsem neviděl člověka zabitého žiletkou,to dělají sebevrazi. Dopis na rozloučenou dávají také jenom sebevrazi." Nikdo to neřešil, prostě Dita půjde do dětského domova. "Ale...Vždyť nedaleko bydlí můj táta-tady se to píše,"ukázala dopis.
Ale co. Ditě vysvětlili,že její táta přesně takhle před měsícem zemřel.


U děstkého domova zastavilo policejní auto. Přivezli Ditu. Policisté něco říkali vychovatelce,zatímo k Ditě se připlížila nějaká holka a představila se:"Čau...Já jsem Kajsa." Ditě přišlo hloupé takhle se s někým hnedka přátelit. Proto chladně a lehce nepříjemně řekla:"Já jsem Dita." O to víc ji překvapila reakce vychovatelky:"No to je krásné!Tak Ditka se nám už kamarádí s Kamilkou."


Dále jí vychovatelka řekla:"Pojď,provedu tě naším domovem. Určitě se ti tu bude líbit." Když Dita šla chodbou,viděla prazvláštní pohledy spolubydlících. Vesměs to totiž byly děti,které odložily už v stavu kojence,neviděly nikoho,jako je ona. "Tak tady je koupelna a záchod,"ukázala na místnost. Dále zbývala jen jídelna,společenská místnost a ložnice. "Tak aby bylo jasno,nikdo tu nekouří,nepije a na žádný ponocování si tu nepotrpíme,"začla vychovatelka,"dál tě chci upozornit,že nic není jen tak, jak se zdá. Musíš nás informovat,pokud se něco děje." Dita si přišla hloupě,protože nikdy nekouřila ani nepila. Prostě proč si to o ní myslí?


Když si večer lehla,aby usla,Kajsa a její kamarádky rozsvítily,vytáhly cigarety a řekly:"Chceš?" Dita jen odmítla otočením hlavy. Vůbec se jí tam nelíbilo,ale nejhorší bylo,když v ranních hodinách je došla vzbudit vychovatelka. Začla pěkně zostra:"Tak vy nedáte pokoj? Vy do toho musíte zatáhnout všechny,že se nemýlím?" Dita se rozhlédla a viděla,že Kajsa a spol. měly s vychovatelkou problémy. Pak si ale všimla,že vychovatelka jí měří poněkud nepříjemným pohledem. Raději se rychle oblékla a šla na snídani. Nechtěla si způsobit problémy. Slyšela vychovatelku,která ráno seřvala Kajsu,jak říká cosi vychovatelce hlavní:"Myslím,že Kajsa zase tropí problémy. Měla by jste ji dát pryč." Ale hlavní se ohradila:"Prosímtě,Kajsa je hodné děvčátko. Za všechno může ta proradná Dita."


Všichni nerušeně snídali,čehož využila hlavní vychovatelka. Stoupla si k oknu a začla:"Dita bude přeřazena na jiný pokoj. Zdá se,že naprosto zkazila naše dívky." Všichni se na sebe a posléze na Ditu podívali. Najednou se postavila Alena,šesnáctiletá holka. "Paní vychovatelko,my všichni moc dobře víme, že Kajsa se dcera vaší sestry," začla mluvit, "ale to není důvod,aby jste jí nadržovala a kryla její potíže. Všichni víme,že Kajsa s kamarádkama po večerech kouří a pije,jenže vy to kryjete a svádíte na ostatní." Vychovatelka pomalu,ale jistě rudla. Alena si sedla a pomalu se napila čaje. Věděla,že bude vychovatelka řvát,ale v tomto okamžiku jí to bylo jedno. Hlavně,že se zastala. Do domova se dostala před 5 lety,dostala se do stejných potíží s Kajsou jaké měla i Dita. Kajse totiž je 16 let taky. Málokdo ale věděl,že Kajsa je dcera sestry hlavní vychovatelky.


"Tak dost! Neřekla jsem,aby jste mé rozhodnutí mařili!" křičel vychovatelka z plných plic, " Vůbec mě nezajímá,ani nenadržuji Kajse protože je se mnou příbuzná!" Všichni najednou vzpláli. Kdo nevěděl,že je Kajse nadržováno,byl buď batole,nebo jednoduše pitomec. Dita si ale uvědomila,že proti Kajse a její partě je prostě bezmocná. Vychovatelka jí má nadevše ráda a co víc-zbožňuje ji a nedovolí,aby někdo jako ona zkazil její neteři život.


Šla tajně do místnosti,kde spala. Byl víkend,nebylo o co přijít. Stejně jediným plánem byl plán hlavní vychovatelky. Chtěla vzít Kajsu za odměnu na výlet. Přišlo jí všechno děsně nefér. Sedla si na postel. Byla smutná,naštvaná.Věděla,že ikdyž jí dají na jiný pokoj,Kajsa jí prostě bude vadit.


Sebrala se a šla do parku. Věděla,že je to útěk,ale co. Na svobodu byla zvyklá,takhle se jí nechce zbavit. Když došla do místního lesíku,vzdáleného asi 5 km, byla si jistá,že chce konec. Vyndala provaz,který ukradla v domově a vy asi víte jak to skončilo.


Po čase policie našla vraha,který zabil Ditinu rodinu a spoustu dalších. Jeo vraždy vypadaly velmi věrohodně jako sebevraždy. Ale to už se Dita nikdy nedozvěděla.

Pozn. Celá povídka je smyšlená,tudíž veškerá podobnost je náhodná. Všechno vymyslela a napsala Great Mhery,autorka blogu www.great-mhery.blog.cz . Děkuji za pozornost a přečtení,dále reaguji na současný trend kopírování. Pokud chcete kopírovat,tak se laskavě ovládněte a nekopírujte. Děkuji,
Great Mhery
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama